Badania Tarczycy w Hemolab: Dlaczego Warto Je Wykonać?

W dzisiejszym zabieganym świecie często zaniedbujemy troskę o nasze zdrowie, a symptomy nieprawidłowej pracy tarczycy mogą być łatwo pominięte lub zbagatelizowane. Jednak regularne badania tarczycy są kluczowe dla utrzymania dobrego samopoczucia i zapobiegania poważnym chorobom.

Dlaczego badania tarczycy są ważne?

Objawy nieprawidłowej pracy tarczycy mogą być mylone z przepracowaniem lub stresem, co często prowadzi do opóźnionej diagnozy i leczenia. Regularne badania tarczycy pozwalają szybko zidentyfikować ewentualne problemy i podjąć odpowiednie kroki w celu poprawy zdrowia.

Co zawiera nasz pakiet badawczy?

Nasz pakiet badawczy tarczycy zawiera zestaw testów laboratoryjnych, które umożliwiają kompleksową diagnostykę i różnicowanie chorób tarczycy. Badania te dostarczają informacji na temat charakteru dolegliwości, czy to nadczynność, czy niedoczynność tarczycy, oraz podłoża autoimmunologicznego. Dzięki temu można szybko podjąć odpowiednie leczenie i uniknąć powikłań.

W Hemolab oferujemy pakiet badawczy dedykowany diagnostyce tarczycy, który obejmuje badania takie jak:

 • TSH – Tyreotropina trzeciej generacji
 • FT3 – Wolna trijodotyronina
 • FT4 – Wolna tyroksyna

Dodatkowo, istnieje możliwość rozszerzenia pakietu o badania takie jak:

 • Anty TPO
 • Anty TG

Nasi pacjenci mają również możliwość wyboru pojedynczych badań z naszej listy dostępnych testów.

Badania krwi w Twoim domu dostępne w miejscowościach: Zielona Góra, Lubin, Legnica, Nowa Sól, Polkowice, Głogów

Jakie są objawy nieprawidłowej pracy tarczycy?

Choroby tarczycy mogą manifestować się różnorodnie, obejmując pogorszenie samopoczucia, zawroty głowy, senność, problemy z układem pokarmowym, kłopoty z krążeniem, problemy z koncentracją i pamięcią, suchość i świąd skóry, nadmierne wypadanie włosów oraz zaburzenia miesiączkowania. Regularne badania mogą pomóc w szybkim rozpoznaniu tych objawów i podjęciu odpowiednich działań.

Częstotliwość wykonywania badania:

Zalecamy profilaktyczne badanie raz do roku, aby monitorować stan zdrowia tarczycy i szybko reagować na ewentualne problemy.

Nieprawidłowa praca tarczycy, zwłaszcza niedoczynność, może prowadzić do różnych chorób i powikłań, które mogą znacząco wpłynąć na nasze zdrowie i jakość życia.

Niedoczynność tarczycy, czyli niedostateczna produkcja hormonów tarczycy, może być spowodowana przez różne czynniki, takie jak choroba Hashimoto, zapalenie tarczycy, niedobór jodu, czy też usunięcie lub uszkodzenie tarczycy. Konsekwencje niedoczynności tarczycy mogą być poważne i obejmują:

 1. Zmęczenie i osłabienie: Niedoczynność tarczycy może powodować chroniczne zmęczenie i osłabienie, co utrudnia wykonywanie codziennych czynności.
 2. Przyrost masy ciała: Niedoczynność tarczycy może spowolnić metabolizm, prowadząc do przyrostu masy ciała, nawet przy niewielkim spożyciu pokarmu.
 3. Zaburzenia nastroju: Osoby z niedoczynnością tarczycy mogą doświadczać depresji, lęku i zaburzeń nastroju.
 4. Problemy ze skórą i włosami: Sucha skóra, łamliwe paznokcie i wypadanie włosów mogą być objawami niedoczynności tarczycy.
 5. Zaburzenia miesiączkowania: U kobiet niedoczynność tarczycy może prowadzić do nieregularnych lub bolesnych miesiączek.
 6. Problemy z pamięcią i koncentracją: Niedoczynność tarczycy może powodować problemy z pamięcią, koncentracją i myśleniem.
 7. Zwiększone ryzyko chorób serca: Niedoczynność tarczycy może zwiększyć ryzyko chorób serca, takich jak nadciśnienie tętnicze czy choroba wieńcowa.

Badania w domu z dojazdem

Oferujemy wygodną usługę badania tarczycy w domu, dzięki której nie musisz tracić czasu na dojazd do laboratorium. Nasz zespół przeprowadzi badania bezpośrednio u Ciebie, zapewniając komfort i wygodę. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami pod numerem (+48) 787 636 555.

Wyniki online

Po wykonaniu badań, wyniki są dostępne online na naszej stronie internetowej, dzięki czemu możesz szybko sprawdzić swoje wyniki i skonsultować się z lekarzem.

Nie czekaj na symptomy! Zadbaj o swoje zdrowie już dziś i skorzystaj z naszych usług badawczych tarczycy. Odwiedź naszą stronę Hemolab aby dowiedzieć się więcej.