Blog

Jakie badania w przypadku podejrzenia zaburzeń hormonalnych?

Zastanawiasz się, jakie badania należy wykonać przy podejrzeniu zaburzeń hormonalnych? Dobrze trafiłeś. W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości. Przyjrzymy się bliżej podstawowym badaniom krwi, na podstawie których diagnozuje się problemy z układem hormonalnym, a szczególnie tarczycą oraz hormonami płciowymi.

Czytaj dalej

Na czym polega badanie profilu lipidowego?

Badanie profilu lipidowego, inaczej zwanego lipidogramem, to często wykonywane przez Polaków badanie diagnostyczne. Pozwala ono ocenić poziom cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi, co jest istotne dla oceny ryzyka rozwoju chorób układu krążenia.

Czytaj dalej

Czym jest mobilne laboratorium?

Większość osób zdaje sobie sprawę, jak ważne są regularne badania. U osób chorujących badania krwi wykonuje się bardzo często, dzięki czemu można monitorować stan zdrowia pacjenta. O ile w przypadku osób młodych i zdrowych dojazd do laboratorium nie jest aż tak problematyczny, o tyle dla pacjentów starszych lub bardzo schorowanych dojazd na badania jest ogromnie […]

Czytaj dalej

Jakie badania krwi dla seniorów?

Badania profilaktyczne są bardzo ważnym filarem, który w wielu przypadkach pozwala w porę wykryć różne schorzenia. Jednym z podstawowych elementów profilaktyki są badania krwi, dzięki którym możliwe jest zdiagnozowanie różnego rodzaju niedoborów czy schorzeń niezauważalnych gołym okiem. Chociaż każdy powinien regularnie wykonywać profilaktyczne badania krwi, to w przypadku seniorów jest to szczególnie wskazane.

Czytaj dalej

Dlaczego należy regularnie wykonywać badania krwi?

Właściwa profilaktyka, do której zaliczane są ogólne badania krwi, pozwala ocenić Twój aktualny stan zdrowia. Dzięki temu możliwe jest wykrycie wszelkich nieprawidłowości w pracy organizmu, rozpoznanie choroby oraz odpowiednie zareagowanie. Przeczytaj, jak często badać krew i dlaczego regularność ma tu tak duże znaczenie.

Czytaj dalej

Jakie badania krwi pomagają wykryć cukrzycę?

Ciało ludzkie jest naprawdę niezwykłe. Niestety coraz częściej słyszy się o chorobach, które początkowo nie dają żadnych objawów albo powodują symptomy, które pasują do wielu dolegliwości. Właśnie dlatego tak ważna jest znajomość własnego ciała oraz wyczulenie na wszelkie odstępstwa od normy.

Czytaj dalej